Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Soutěž pro základní školy Vyzkoušej si být…

Soutěž pro základní školy Vyzkoušej si být učitelem zná svého vítěze

Fotografie ze 4. ročníku soutěže

V letošním roce se konal již čtvrtý ročník soutěže pro žáky plzeňských základních škol Vyzkoušej si být učitelem. V pondělí 5. června se v Centru robotiky uskutečnilo finále soutěže, jejímž cílem je podpořit využívání interaktivních pomůcek ve výuce a zprostředkovat žákům možnost vyzkoušet si být na chvíli pedagogem. Zároveň mají žáci základních škol jedinečnou příležitost ukázat, jak si představují výuku s moderními technologiemi.

Porotě předsedala Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí, která již tradičně nad celou soutěží převzala záštitu. Dalšími členy byla vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škubalová, učitelé zúčastněných škol a zástupci společností Alwil a HP, které věnovaly ceny do soutěže.

Fotografie ze 4. ročníku soutěže

Do prvního kola soutěže nakonec postoupilo dvanáct prací ze šesti základních škol (1., 7., 14., 25., 26. a 28. základní školy). Z těchto prací vybrala porota finálovou šestici, která v Centru robotiky představila před porotou své práce. Porota hodnotila nejen práci samotnou, ale i vystupování žáka, jeho prezentační dovednosti a jak se dokáže vyrovnat s rolí učitele.

Vítězem se stal Oldřich Neumann z 25. základní školy, který obdržel notebook, na druhém místě se umístila Klára Kurtanovová ze 7. základní školy, jako cenu si odnesla stolní počítač, a třetí místo obsadil Jiří Jirásek z 1. základní školy, který vyhrál All in one tiskárnu.

Zveřejněno: 8. 6. 2017, Pecuch Martin