Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Smogová situace panuje v Plzeňském kraji

Smogová situace panuje v Plzeňském kraji

Foto: Ladislav Mach

Vysoká koncentrace suspendovaných prachových částic (PM10) je důvodem, proč byla v Plzeňském kraji ve čtvrtek 7. ledna až do odvolání vyhlášena smogová situace. Lidem s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším lidem a malým dětem se doporučuje zdržet se při pobytu venku zvýšené fyzické zátěže spojené s vyšší frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

Český hydrometeorologický ústav současně žádá řidiče automobilů, aby pokud možno nevyjížděli s vozidly, neboť se emise z vozů výrazně podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných prachových částic a oxidu dusičitého. Vyhlášená smogová situace byla v Plzeňském kraji odvolána v pátek 8. ledna.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz v záložce nazvané Ovzduší.

Smogová situace panuje v Plzeňském kraji

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 8. 1. 2016, Kriegerová Eva