Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Složky integrovaného záchranného systému…

Složky integrovaného záchranného systému předvedou svou práci a techniku

Složky integrovaného záchranného systému předvedou svou práci a techniku

Sedmý ročník Plzeňského dne s integrovaným záchranným systémem připravili pro školy i širokou veřejnost magistrátní odbory bezpečnosti a prevence kriminality a krizového řízení, dále hasiči, policisté, strážníci, zdravotnická záchranná služba, vodní záchranná služba, horská služba, Český červený kříž, policejní klub MuSaDo a BESIP. Návštěvníci se mohou ve středu 24. června v areálu parku za obchodním centrem Plaza těšit na bohatý program.

Dobrovolní hasiči ve spolupráci s vodní záchrannou službou předvedou vyproštění tonoucího, k vidění budou ukázky likvidace požáru nebo slaňování a Správa informačních technologií města Plzně provede ukázku letu dronů. Zájemci si budou moci vyzkoušet simulátor nárazu i převrácení, dostanou možnost změřit síly při zkoušce zručnosti. Školáci prověří své vědomosti a znalosti v několika soutěžích.

Dynamické ukázky techniky a výcviku složek integrovaného záchranného systému se budou konat na zemi, ve vodě i ve vzduchu. V prostoru parku za řekou Mží bude umístěno 30 vozidel jednotlivých složek, dva motorové čluny, raft, transportní lanová dráha z obchodního centra do prostoru amfiteátru, povodňové zábrany i varovný systém. Akci tradičně zahájí v 9 hodin vystoupení mažoretek Maršálek, program je připraven do 14 hodin.

Program (docx, 23.44 kB)
Zveřejněno: 18. 6. 2015, Pecuch Martin