Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Složky integrovaného záchranného systému…

Složky integrovaného záchranného systému představí svou práci

Záchranu tonoucího dobrovolnými hasiči ve spolupráci se záchrannou službou, zásah u dopravní nehody nebo obratnost hasičů a strážníků při slaňování uvidí návštěvníci Plzeňského dne s integrovaným záchranným systémem (IZS). Koná se v úterý 17. září od 9 do 13 hodin v amfiteátru a přilehlém parku za obchodním a zábavním centrem Plaza a představí také zásahovou techniku a ukázky výcviku všech složek IZS včetně speciální vojenské jednotky civilně-vojenské spolupráce CIMIC (Civil Military Cooperation). Příznivci motorismu si mohou vyzkoušet jízdu zručnosti nebo simulátory nárazu a převrácení.

Stejně jako v předchozích čtyřech ročnících nebude chybět stánek odboru krizového řízení magistrátu, ve kterém se zájemci dozvědí o připravenosti města na mimořádné události, nebo stánek odboru bezpečnosti a prevence kriminality. Ten nabídne informace o protidrogové prevenci a programech předcházení kriminalitě.

Program plzeňského dne IZS najdete v příloze článku.

Program (pdf, 54.69 kB)
Zveřejněno: 12. 9. 2013, Pecuch Martin