Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Slovenský hokejista Kudroč hraje za Plzeň,…

Slovenský hokejista Kudroč hraje za Plzeň, ale domov má ve Švédsku

Život plzeňského hokejového obránce Kristiána Kudroče je velký cestovatelský příběh. Dvoumetrový rodák ze slovenských Michalovců opustil zemi v 17 letech a vydal se za oceán. Zvládl 26 zápasů v NHL v dresech Tampy Bay a Floridy, poté působil ve finské i švédské nejvyšší soutěži a také v ruské KHL. Právě tam se ale jeho kariéra zadrhla. V létě 2014 jako hráč Omsku utrpěl těžký otřes mozku, celou sezonu nehrál. Poté podepsal smlouvu s Novokuzněckem, ale loni v létě se dohodl na jejím rozvázání.

Obránce Kristián Kudroč (zdroj HC Škoda Plzeň)

Zdroj foto: HC Škoda Plzeň

K hokeji se tak vrátil až na podzim v Plzni. Ta 34letého Kudroče, vicemistra světa z roku 2012, vzala na měsíční zkoušku. Uspěl a v lednu se s vedením HC Škoda Plzeň dohodl na další smlouvě, tentokrát do konce aktuální sezony. „V Česku jsem maximálně spokojený. Extraliga má vysokou kvalitu, v Plzni máme výborný tým, dobré trenéry a je tu parádní parta. Mám vše, co potřebuju,“ přiznal Kristián Kudroč.

Domov našel plzeňský hráč na severu Švédska. Tam žije s manželkou a malou dcerkou Innes Gabrielou, které za ním před pár dny přicestovaly do Plzně. V rozhovoru uveřejněném na sportovním portálu města Plzně prozrazuje, jak se ve Švédsku žije a jak tam dokáže počasí překvapit.

Celý článek si můžete přečíst na www.sport.plzen.eu...


 

Zveřejněno: 4. 2. 2016, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni