Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Slovanský městský obvod zahájil výstavbu…

Slovanský městský obvod zahájil výstavbu nové mateřské školy

Zdroj vizualizace: MO Plzeň 2-Slovany

Ve Chvojkových lomech na Slovanech začala výstavba nové mateřské školy, která by od září měla novým žáčkům nabídnout celkem 75 míst. Stavba je financována městem a slovanským obvodem v celkové výši téměř 17 milionů korun bez DPH. Budova v podobě montované dřevostavby bude splňovat všechny požadované standardy a normy. Taková stavba podstatně sníží náklady oproti původně zamýšlené, zděné.

Zařízení v jihovýchodní části venkovního areálu slovanských bazénů nabídne tři plně vybavené třídy, vlastní kuchyni, technické a administrativní zázemí. Samozřejmostí je i zahrada s dětskými prvky a patnáct parkovacích míst směrem k Úslavské ulici. Nová mateřská škola bude zaměřena na sport vzhledem k možnosti využití okolních sportovišť, jako plaveckého bazénu a městské haly nebo parku ve Chvojkových lomech. „Zápisy dětí budou vypsány podle toho, kdy bude stavba skutečně dokončena a provozuschopná. Rádi bychom, aby mohly děti nastoupit hned od 1. září, a to by byly zápisy vypsány v polovině srpna,“ uvedla radní pro sport, školství, mládež a životní prostředí Irena Rottová.

Zařízení by se mělo stát odloučeným pracovištěm 80. mateřské školy na Mikulášském náměstí, kde je škola pouze v nájmu a je možné, že v průběhu dalších let tento objekt opustí.

Zveřejněno: 10. 4. 2014, Pecuch Martin