Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Skupovu Plzeň zahájilo představení Otesánek

Skupovu Plzeň zahájilo představení Otesánek

Jubilejní 30. ročník Skupovy Plzně zahájilo představení Otesánek pořádajícího Divadla Alfa. Festival je soutěžní přehlídkou nejlepších českých loutkových a alternativních souborů. Nabízí také pozoruhodné mimosoutěžní inscenace českých i zahraničních divadel, ukázky práce studentů DAMU či bohatý off program, jehož vrcholem je pět představení Obludária Divadla bratří Formanů. Doplňují ho koncerty a zajímavé výstavy.

„Kdo ví, jak by se dnes díval mistr loutky na moderní počítačové technologie či mobilní aplikace. To už se nedozvíme. Jedno je ale jisté. Poetika a fantazie, které se objevovaly v díle pana Skupy, z dnešního života nevymizely. Důkazem jistě budou i představení, která jsou připravena pro 30. ročník festivalu Skupova Plzeň,“ uvedla při slavnostním zahájení náměstkyně primátora Eva Herinková, jež připomněla i výstavu v mázhauzu plzeňské radnice mapující jednotlivé ročníky Skupových Plzní.

Skupova Plzeň je tradičně výkladní skříní českých loutkářů a alternativního divadla, kde si zástupci zahraničních divadel či festivalů vybírají zajímavé inscenace pro hostování ve své zemi.

Festival se koná do 19. června a program je k dispozici na http://akce.plzen.eu.

Zveřejněno: 16. 6. 2014, Pecuch Martin