Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Skupina amerických vojáků navštíví dnes…

Skupina amerických vojáků navštíví dnes radnici a položí květiny u pomníku Díky, Ameriko!

Vedení města Plzně přijme dnes kolem 12. hodiny skupinu amerických vojáků, krátké setkání s nimi se uskuteční na radnici. Při návštěvě se vojáci podepíší do pamětní knihy města. Přítomni budou i velvyslanec Spojených států amerických v České republice J. E. Andrew H. Schapiro, náměstek ministra obrany České republiky Daniel Koštoval, kardinál Dominik Duka a další hosté.

Na  žádost americké armády, která projevila zájem uctít památku padlých amerických vojáků za 2. světové války, se poté delegace přesune k pomníku Díky, Ameriko!. Položení květin tam je plánováno na 12:30 hodin a je přístupné pro veřejnost.

Zveřejněno: 31. 3. 2015, Kriegerová Eva