Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Skončila olympiáda dětí a mládeže, nabídla…

Skončila olympiáda dětí a mládeže, nabídla intenzivní emoce

Foto z přijetí na radnici

Ve čtvrtek v Plzni skončily celorepublikové Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, jichž se zúčastnilo přes 2300 sportovců. Závěrečnému ceremoniálu na náměstí Republiky, který byl tečkou za čtyřdenním úsilím jednotlivců i kolektivů při výkonech v 18 sportovních odvětvích, předcházelo přijetí zhruba 80 účastníků na radnici města Plzně. „Jsem moc rád, že ve spolupráci s Plzeňským krajem a Český olympijským výborem jsme zde tuto akci mohli zažít, doufám, že si od nás odnesete vzpomínky na město Plzeň, které je nejen Evropským hlavním městem kultury v tomto roce, ale je i městem sportu,“ přivítal je primátor Martin Zrzavecký.

Podle Jiřího Stručka, náměstka hejtmana pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, byly hry svátkem sportu, poděkoval za ně všem organizátorům. „Věřím, že tento týden sportu v Plzni, v Plzeňském kraji stál za to,“ uvedl.

„Byly to čtyři dny intenzivních emocí,“ zhodnotil hry při přijetí na radnici Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru. Podle něj byla olympiáda atraktivní i mediálně, televizní výstupy z her sledovalo přes půl milionu českých diváků. Celkem se během čtyř dnů rozdalo 150 sad medailí. Nejúspěšnější výpravou byl Středočeský kraj, domácí Plzeňský kraj obsadil čtvrtou příčku, jeho zástupci vybojovali 43 medailí.

Fotografie z průběhu olympiády najdete na http://odm.olympic.cz.

Zveřejněno: 19. 6. 2015, Pecuch Martin