Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Škoda sport park bude mít novou atrakci,…

Škoda sport park bude mít novou atrakci, přibude v něm skate bazén

Škoda sport park - skateboardový bazén

Novou atrakci budou mít k dispozici ve Škoda sport parku mladí lidé, kteří se věnují skateboardingu. Městský obvod Plzeň 2 – Slovany nechá vybudovat takzvaný bowl neboli skate bazén. Stavba za 3,03 milionu korun by měla být dokončena v květnu.

„Skate bazén je navržen jako betonový monolitický prvek s hrubými půdorysnými rozměry 24 x 22 metrů, s úkosem na jedné straně. Pojezdové hrany budou zpevněny kovovými profily. Zastavěná plocha skate bazénu bude přibližně 480 metrů čtverečních,“ přiblížil technické parametry starosta Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner.

Skateboardový bazén bude částečně zapuštěný do terénu a je navržen pro jízdy na skateboardech a na kolech BMX. Stavět se začne ve chvíli, kdy nastanou vhodné klimatické podmínky pro výkopové práce a provádění samotné betonáže konstrukce bazénu. V současné době probíhá příprava staveniště, průzkumy a vyměřování inženýrských sítí. „Návrh skate bazénu jsme od samého počátku výstavby konzultovali se zástupci komunity skatu,“ sdělil místostarosta obvodu Jan Fluxa. Financování stavby zajistí druhý městský obvod ze svého rozpočtu.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 17. 2. 2017, Pecuch Martin