Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Škoda Electric vyrobila již čtrnáct tisíc…

Škoda Electric vyrobila již čtrnáct tisíc trolejbusů

Škoda Electric vyrobila již čtrnáct tisíc trolejbusů

Plzeňská Škodovka dnes slavnostně představila čtrnácti tisící trolejbus, který vyrobila za celou dobu své historie. V současnosti je tak největším evropským výrobcem těchto ekologických vozidel. Jubileum připadlo na trolejbus, který je součástí rekordního kontraktu na 125 vozidel do lotyšské Rigy.

„V Plzni a Plzeňském kraji jsou šikovní lidé, kteří umí věci vymyslet, vyrobit a následně prodat. To je pro město i celý region velice důležité,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký před slavnostním odhalením jubilejního trolejbusu. Za město se akce zúčastnili také první náměstek primátora Martin Baxa a ekonomický náměstek Pavel Kotas.

České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa. Škoda Electric získala řadu nových exportních zakázek, například kontrakt na 108 trolejbusů do Budapešti. Uspěla také v Bostonu ve Spojených státech amerických, kde uzavřela smlouvu na kompletní modernizaci 32 kloubových trolejbusů, nebo v italské Bologni, kde se bude významným způsobem podílet na dodávce 49 vozidel. Tím Škoda potvrzuje svoji pozici největšího evropského výrobce trolejbusů.

V letošním roce vyprodukovala Škoda Electric okolo 30 vozidel měsíčně. Dokončila dodávky do pěti bulharských měst včetně Sofie a Burgasu, úspěšně exportuje do lotyšské Rigy, slovenské Bratislavy nebo španělského letoviska Castellon. Pro příští rok plánuje vyrobit dalších zhruba 230 trolejbusů.

Fotogalerie

Zveřejněno: 25. 11. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni