Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Škoda Electric vyrobila již čtrnáct tisíc…

Škoda Electric vyrobila již čtrnáct tisíc trolejbusů

Plzeňská Škodovka dnes slavnostně představila čtrnácti tisící trolejbus, který vyrobila za celou dobu své historie. V současnosti je tak největším evropským výrobcem těchto ekologických vozidel. Jubileum připadlo na trolejbus, který je součástí rekordního kontraktu na 125 vozidel do lotyšské Rigy.

„V Plzni a Plzeňském kraji jsou šikovní lidé, kteří umí věci vymyslet, vyrobit a následně prodat. To je pro město i celý region velice důležité,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký před slavnostním odhalením jubilejního trolejbusu. Za město se akce zúčastnili také první náměstek primátora Martin Baxa a ekonomický náměstek Pavel Kotas.

České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa. Škoda Electric získala řadu nových exportních zakázek, například kontrakt na 108 trolejbusů do Budapešti. Uspěla také v Bostonu ve Spojených státech amerických, kde uzavřela smlouvu na kompletní modernizaci 32 kloubových trolejbusů, nebo v italské Bologni, kde se bude významným způsobem podílet na dodávce 49 vozidel. Tím Škoda potvrzuje svoji pozici největšího evropského výrobce trolejbusů.

V letošním roce vyprodukovala Škoda Electric okolo 30 vozidel měsíčně. Dokončila dodávky do pěti bulharských měst včetně Sofie a Burgasu, úspěšně exportuje do lotyšské Rigy, slovenské Bratislavy nebo španělského letoviska Castellon. Pro příští rok plánuje vyrobit dalších zhruba 230 trolejbusů.

Zveřejněno: 25. 11. 2014, Pecuch Martin