Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Šikovné ruce zahájily sezonu akcí pro…

Šikovné ruce zahájily sezonu akcí pro veřejnost

Fotografie: Odbor sociálních služeb MMP

Možnost prezentovat šikovnost, nápaditost a zejména vlastní výrobky v rámci Velikonočních trhů na plzeňském náměstí dostali letos již popáté lidé se zdravotním postižením.

Akci pod názvem Šikovné ruce pořádal Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně tentokrát 24. 3., na zelený čtvrtek. Záštitu projektu i letos poskytla rezortní náměstkyně Eva Herinková. „Tradičně Velikonoční trhy obohacují svými výrobky organizace, které s postiženými dlouhodobě pracují, například Centrum pobytových a terénních služeb Zbůch, Ty a Já, Motýl, Pekařství U mlsného anděla, Centrum pro zdravotně postižené Plzeňského kraje, Spolek neslyšících Plzeň či Stacionář Človíček. Šikovné ruce nejsou prvoplánově o zisku, je to o radosti při tvorbě a dobrém pocitu, když se výrobky líbí a lidé si je za víceméně symbolickou cenu kupují. A nabídka je skutečně pestrá, jde o velikonoční dekorace, drobné šperky, keramiku, látkové panenky, ale i dobrůtky v podobě koláčů, mazanců, koblih a podobně. Ráda bych touto cestou poděkovala provozovatelům trhů, firmě PROSTR SERVIS, s.r.o., za velkorysou nabídku v podobě bezplatného pronájmu plochy pro všechny stánky Šikovných rukou a pódia pro handicapované účinkující, v tomto případě jde o cílenou charitativní podporu činnosti zdravotně handicapovaných spoluobčanů města Plzně," uvedla Eva Herinková.

Šikovné ruce si, stejně jako loni, nenechal ujít ani primátor města Plzně Martin Zrzavecký, společně s kancléřem Václavem Pachem se rozhodli zkrášlit svůj domov právě výrobky z chráněných dílen.

„I přes aprílové počasí, na které jsme si už za léta pořádání zvykli, zaznamenali jsme již tradičně obrovský zájem návštěvníků o velikonoční dekorace, šperky a dobroty z pekárny U mlsného anděla, vítaným zpestřením bylo i kulturní vystoupení zdravotně handicapovaných,“ doplnila Jarmila Srbková, projektová manažerka pořádajícího magistrátního odboru.

V rámci doplňkového programu se na velkém podiu představila již tradičně zařízení Městského ústavu sociálních služeb v Plzni – Denní stacionář Jitřenka společně s Domovem pro osoby se zdravotním postižením Nováček, Hudební ateliér Centra pobytových a terénních služeb Zbůch a hudební uskupení spolku Ty a Já. „Akce je vždy o velké pohodě, radosti a pozitivní energii, která po dlouhé zimě všechny nabíjí. Proto otevírá sezonu a je vždy první akcí odboru sociálních služeb směrem k široké veřejnosti,“ dodala Jarmila Srbková.

Zveřejněno: 25. 3. 2016, Pecuch Martin