Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Shirley Temple Black oslavila životní…

Shirley Temple Black oslavila životní jubileum

Velvyslankyně a Václav Havel pokládají základní kámen pomníku u Práce.

Bývalá velvyslankyně USA v Československé federativní republice a čestná občanka města Plzně Shirley Temple Black oslavila včera 85. narozeniny. S Plzní je spojena především jako první americký diplomat, který se po revoluci zúčastnil oslav osvobození. Spolu s Václavem Havlem v roce 1990 položila základní kámen pomníku Díky, Ameriko!, který dodnes tvoří dominantu vrcholu Americké třídy. U této příležitosti jim oběma město udělilo čestné občanství.

Shirley Temple Black byla již jako malá úspěšnou herečkou. Oscara získala v šesti letech. Její tvář se objevovala v reklamách, panenky s jejím jménem byly hitem.  Kariéru u filmu skočila v 50. letech a začala se věnovat charitě a politice, později se pohybovala v diplomatických kruzích. Velvyslankyní v Praze byla v letech 1989 -1993.

Zveřejněno: 24. 4. 2013, Mařanová Helena