Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Sbor městské policie posílilo třináct nových…
Přečíst článek nahlas

Sbor městské policie posílilo třináct nových strážníků

Třináct nových strážníků rozšířilo řady Městské policie Plzeň. V obřadní síni plzeňské radnice převzali z rukou primátora města Martina Zrzaveckého a velitele městské policie Karla Macha osvědčení pro výkon služby a služební odznaky. S přáním úspěšného výkonu služby se připojil i vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu Aleš Průša. V brzké době se noví strážníci objeví v ulicích města.

„Každoročně a v podstatě už tradičně vítáme nové strážníky do řad Městské policie Plzeň. O bezpečnosti a činnosti městské policie se poslední dny a měsíce hodně hovoří. A je to dobře, protože strážník je partner občanů města. Přeji všem, aby se vám ve funkci dařilo, abyste řešili co nejméně problémů. Je důležité být strážníkem a já jako primátor jsem hrdý na všechny členy městské policie,“ řekl Martin Zrzavecký.

Nováčci v řadách městské policie absolvovali povinnou zkoušku z odborné způsobilosti před komisí ministerstva vnitra. Prokázat museli znalost zákonů týkajících se jejich práce. Zkoušce předcházel náročný tříměsíční vzdělávací kurz, kde museli zvládnout mimo jiné i fyzickou průpravu pro výkon služby a střeleckou přípravu.

Specializovaný výklad novým strážníkům zajistil odbor vzdělávání Městské policie Plzeň, který pro tuto činnost disponuje akreditací ve vzdělávacím programu Strážník obecní a městské policie udělené ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. V současné době má Městská policie Plzeň ve svých řadách 261 strážníků s platným osvědčením o splnění stanovených odborných předpokladů.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 11. 12. 2015, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni