Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Samička velblouda dvouhrbého se jmenuje…

Samička velblouda dvouhrbého se jmenuje Georgína

Foto: J. Vogeltanz

Mládě velblouda dvouhrbého, které se v Zoologické a botanické zahradě města Plzně narodilo 13. března, pokřtil jménem Georgína náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík. Otcem desátého potomka samice Goldie je samec Mulisák.

Prvním mládětem velblouda narozeným v Plzni byla samice Josefína, celkově zahrada odchovala už 18 mláďat. Poprvé se objevili v polovině 50. let minulého století, od 60. do 90. let chovala zahrada také velbloudy jednohrbé, ti se však dále nerozmnožovali. V letech 2008 až 2010 byla zvířata z důvodu výstavby nových expozic v péči chomutovského zooparku.

V nové expozici z roku 2010 dělají velbloudům společnost gazely perské, přes plot pak také turkmenští divocí osli kulani. Jejich stáj má tvar mongolské jurty.

Samička velblouda dvouhrbého se jmenuje Georgína

Zveřejněno: 7. 4. 2015, Pecuch Martin