Úvod O městě Aktuality Aktuality z města S trendy v použití letniček na záhonech…

S trendy v použití letniček na záhonech seznámí seminář

Současné trendy ve výsadbě květin, zejména letniček ve veřejné zeleni, představí seminář, který se koná 2. dubna od 10 do 15 hodin ve sněmovním sále radnice Magistrátu města Plzně. Určen je odborníkům i laické veřejnosti, zaměří se na problematiku květinových záhonů z takzvaného přímého výsevu. Vzhledem ke kapacitě sálu je nutná rezervace na e-mailu nizaradzeova@plzen.eu.

S trendy v použití letniček na záhonech seznámí seminář v Plzni

Seminář je pořádán pod záštitou Zahradnická fakulty Mendelovy univerzity v Brně a Správy veřejného statku města Plzně ve spolupráci se společností Plzeň 2015. Náklady hradí organizátoři, účastnický poplatek se nevybírá. Občerstvení si zajišťuje každý zájemce individuálně.

Město poprvé tento způsob založení záhonů použilo v loňském roce. Letničkové záhony vycházejí cenově několikanásobně levněji než tradiční výsadby z předpěstované sadby, mají však svá úskalí a nevýhody – přibližně tři týdny trvá, než se na záhonech objeví první klíčící rostliny a záhony jsou poměrně dlouhou dobu barevně neatraktivní (6-8 týdnů) oproti předpěstované sadbě, kdy jsou záhony krásné prakticky den po založení. Rovněž se svým charakterem nehodí všude. V historických částech měst by působily poněkud nepatřičně.

Zveřejněno: 30. 3. 2015, Kriegerová Eva