Úvod O městě Aktuality Aktuality z města S revitalizací parku u sv. Jiří pomohou…

S revitalizací parku u sv. Jiří pomohou dobrovolníci z osmi zemí světa

Park u sv. Jiří

Foto: Plzeň 2015

Dobrovolníci z osmi zemí světa pomohou s revitalizací parku u sv. Jiří. Přijedou na třináctidenní mezinárodní workcamp organizovaný dobrovolnickou organizací INEX Sdružení dobrovolnických aktivit a společností Plzeň 2015.

Park, který patří k nejstarším osídleným lokalitám v Plzni, dobrovolníci z Hongkongu, Japonska, Mexika, Turecka, Itálie, Španělska, Albánie a České republiky vyčistí a připraví pro nadcházející rok, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury. Podle architektky Kláry Salzmann ze společnosti Plzeň 2015 se do tohoto území plánují další aktivity, které mají podpořit vztah krajiny, přírody a umění.

Mezinárodní workcamp u sv. Jiří je jedním ze zhruba čtyř desítek projektů pořádaných INEX-SDA každoročně po celé České republice. Jejich cílem je kulturní poznávání a pomoc neziskovým, veřejným nebo státním organizacím s prací na společensky prospěšných projektech. INEX-SDA také vysílá zájemce o podobné projekty do celého světa a nabízí široké spektrum dalších aktivit.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 16. 9. 2014, Pecuch Martin