Úvod O městě Aktuality Aktuality z města S novým vedením společnosti Panasonic se…

S novým vedením společnosti Panasonic se sešel primátor města

Foto: E. Kriegerová

S vedením Panasonic AVC Networks Czech v Plzni, největším výrobcem televizorů v České republice, se dnes setkal primátor města Martin Zrzavecký. Ke krátké návštěvě na radnici přijal Anana Yasunariho, jenž nově nastupuje jako ředitel společnosti, přítomen byl i Makoto Takahashi, který po pěti letech ve vedení končí a vrací se do jiné z divizí koncernu Panasonic v Japonsku. Jako dar získalo město od společnosti velkoplošnou televizi, umístilo ji v mázhauzu radnice. Promítány na ní jsou ve smyčkách informace o dění v Plzni.

„Panasonic byl jedním z prvních a největších investorů v České republice, chceme vás ubezpečit, že bude pokračovat i nadále,“ řekl primátorovi Makoto Takahashi. Zároveň poděkoval za podporu, kterou se firmě během jeho působení v Plzni od města dostalo.

Ve funkci ho vystřídá Anan Yasunari, jenž působil jako ředitel továrny Panasonic na východním Slovensku. Ta vyráběla hlavně Blu-Ray přehrávače a rekordéry a loni byla zrušena, výroba se přesunula právě do Plzně.

S novým vedením společnosti Panasonic se sešel primátor města

Podle primátora Martina Zrzaveckého je Panasonic AVC Networks Czech pro město i region významným zaměstnavatelem. „Na region se díváme především z pohledu podpory vědy, výzkumu a inovací, chceme, aby se rozvíjela vysoká přidaná hodnota. Proto jsem minulý týden absolvoval jednání v Mnichově, pokouším se domluvit, aby tu u nás v Plzni působil vesmírný inkubátor,“ uvedl primátor. Podle něj to v některých odvětvích může být zajímavé právě i pro firmu Panasonic, neboť by to znamenalo řešení pro navigační systémy, GPS navigace a podobně.

Panasonic AVC Networks Czech Plzeň, výrobce plazmových a LCD televizorů, spustil výrobu v roce 1997. Podnik exportuje 95 procent výroby do celé Evropy. V roce 2004 zahájil přechod z výroby klasických televizí na moderní televizory s plochým displejem.

Zveřejněno: 1. 4. 2015, Kriegerová Eva