Úvod O městě Aktuality Aktuality z města S návrhem územního plánu se může seznámit…

S návrhem územního plánu se může seznámit každý Plzeňan

Ilustrační obrázekSeznámit se s návrhem nového Územního plánu města Plzně mohou zájemci na výstavě v Atriu Měšťanské besedy. Společně s informacemi o tom, co územní plán je, k čemu slouží a jaké jsou základní principy jeho tvorby, připravil výstavu Útvar koncepce a rozvoje města Plzně, zpracovatel návrhu.

„Je ve vlastním zájmu každého, aby se s územním plánem seznámil a vyvaroval se tak případů, které zdaleka nejsou ojedinělé. Stává se, že si třeba budoucí stavebník koupí pozemek, který se mu prostě líbí, pořídí si projektovou dokumentaci například na rodinný dům a teprve při podání žádosti na stavebním úřadu zjistí, že umístění rodinného domu na pozemku není v souladu s územním plánem,“ vysvětluje důležitost znalosti základní územně-plánovací dokumentace města architektka Irena Králová z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 24. října v 15 hodin. Vstup do Atria je zdarma a otevřeno bude denně do 3. listopadu od 8 do 21 hodin. Poté se výstava přesune do prostor  budovy Technického úřadu Magistrátu města Plzně ve Škroupově ulici.

Praktické informace najdete na stránkách Územní plán města Plzně.

Zveřejněno: 22. 10. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni