Úvod O městě Aktuality Aktuality z města S létem přichází i multižánrový festival…

S létem přichází i multižánrový festival Živá ulice - Plzeňská setkání

Živá ulice - Plzeňská setkání

17. 7. – 17. 8. 2014

Léto je tu a s ním i třetí ročník multižánrového festivalu Živá ulice - Plzeňská setkání. Ve více než deseti dnech rozdělených do tří bloků nabídne zajímavý program. První blok je věnován pouličnímu divadlu z celé Evropy a koná se od 17. do 19. července. K vidění budou špičková představení, odpoledne dokonce i pro děti.

Hlavní program Živé ulice bude pokračovat na sedmi open-air scénách v historické kulise centra od 11. do 17. srpna. Programu dominují česká jména. V rámci Roku české hudby vyhlášeného Ministerstvem kultury se dramaturg Jan Vedral rozhodl přijmout výzvu a vytvořit sedmidenní program jen z českých umělců. „Kvalitní a návštěvnicky atraktivní program jde postavit z kapel, které neuvidíte na každém druhém festivalu,” uvádí Jan Vedral. Návštěvníci Živé ulice tak mohou v srpnu potkat hned trojici výrazných hudebnic, Lenku Dusilovou, Lenny a Debbi, a také Xaviera Baumaxu, Plastic People of The Universe či Jiřího Schmitzera. Doplňují je čeští držitelé ocenění Anděla a Vinyly kapely Vložte Kočku, Houpací Koně nebo Never Sol, která se před nedávnem dostala do celosvětové Red Bull Music Academy v Tokiu.

Výrazný je letos podle organizátorů i doprovodný program. Kromě několika dětských představení se každý den uskuteční projekt Babylon na plotně, který bude v průběhu festivalu seznamovat s jednotlivými menšinami žijícími v Plzni a celé republice především skrze jejich gastronomii. Doplňovat jej budou workshopy, animační dílny, prodejní veletrh Plzeň Fashion Days a celá řada aktivit.

Na neděli 7. září je na náměstí Republiky připraven třetí blok Živé ulice, Festival Polévky. V Plzni vznikl před třemi lety a okamžitě se stal senzací. Ve čtyřicetilitrových kotlích, speciálně dovezených z Maďarska, uvaří přes dvacet restaurací, organizací i jednotlivců polévky všech druhů a vůní.

Zveřejněno: 21. 7. 2014, Pecuch Martin