Úvod O městě Aktuality Aktuality z města S horolezcem Jarošem zdolal druhou nejvyšší…

S horolezcem Jarošem zdolal druhou nejvyšší horu světa Plzeňan Jan Trávníček

S horolezcem Jarošem zdolal druhou nejvyšší horu světa Plzeňan Jan Trávníček (zdroj foto: facebook.com)„Český horolezec Radek Jaroš v sobotu zdolal druhou nejvyšší horu světa, obávanou K2 (8 611 m). Stal se tak 15. horolezcem světa, který vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíkového přístroje,“ hlásala v sobotu média a tiskové agentury s pokračováním, že za ním i přes zhoršující se počasí horu pokořil další český horolezec Jan Trávníček, který je, jak sám sebe nazývá „plzeňským cestovatelem a kopcolezcem“. Dosud zdolal Gasherbrum I, Manaslu, Annapurnu a teď k tomu přidal K2 nacházející se v pohoří Karakorum na hranicích Pakistánu a Číny v oblasti ledovce Baltoro.

K úspěšnému zdolání druhé nejvyšší hory světa mu zaslal gratulaci i plzeňský primátor Martin Baxa. „Váš výstup na nejobtížnější osmitisícovku je dokladem mimořádného sportovního výkonu, hlubokého zaujetí a neuvěřitelné odvahy a nasazení. Pro nás, pro laiky, je jen obtížně představitelné, jakou sílu musí člověk ze sebe vydat, aby pokořil tuto nádhernou, ale zároveň tak nebezpečnou horu,“ uvedl mimo jiné primátor.

„2009, 2011, 2012. Tři expedice, tři pokusy a tři vrcholy. Vždy po svém návratu hlásím: Už nikdy další osma. A přesto se letos chystám na K2 (s Radkem Jarošem, Petrem Maškem a Martinem Havlenou),“ napsal na svém Facebooku před odjezdem Jan Trávníček. Ke třem úspěšným výpravám si přidává další.

Zdroj foto: facebook.com/HonzaTravaTravnicek

Zveřejněno: 28. 7. 2014, Pecuch Martin