Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Run-Up se v Plzni běží počtvrté

Run-Up se v Plzni běží počtvrté

Ilustrační obrázekPlzeň je jedním ze čtyř českých měst, kde se uskuteční 4. ročník závodu Run-Up v běhu do schodů v jedné z výškových budov, a to v Business Centre Bohemia.

V letošním roce se organizují dva závody. Závod Elite až na vrchol věže a závod Open, který končí v 7. patře. „Nejlepší muž a nejlepší žena vyhrají hodnotné ceny,“ slibuje za organizátory Chris Delattre a připomíná, že k závodu se mohou účastníci zapsat na oficiálních stránkách www.run-up.cz. Pokud jde o Elite Run-Up, třicet nejlepších časů (22 mužských a 8 ženských) bude kvalifikováno do finále, které se uskuteční ještě v tentýž podvečer.

V den závodu začnou účastníci s úderem půl čtvrté odpoledne každou minutu vybíhat směrem k náměstí před věží na rozběh, aby se poté mezi sebou utkali v hlavní disciplíně celého závodu. V očekávání je podle Chrise Delattreho překonání rekordu vítěze loňského závodu Jana Pernika, který vyběhl poschodí věže včetně 100 m dlouhé úvodní rovinky za 1 minutu a 27 sekund!

Akce se koná v pátek 27. června pod záštitou primátora Martina Baxy a jeho náměstka Pavla Šindeláře.

Jako v loňském roce se i letos bude konat celonárodní kolo Mistrovství ČR v běhu do schodů. Prvních 12 běžců z každého kola bude pozváno do velkého finále, které se uskuteční 26. září v Olomouci u příležitosti Světového dne srdce.

Tento druh závodu je organizován všude na světě, od Berlína, Vídně, přes Taipei až po Sydney, Chicago nebo Singapour. Tím nejznámějším je bezesporu závod, který se koná každoročně v únoru v newyorském Empire State Building.

Zveřejněno: 24. 6. 2014, Pecuch Martin