Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Rozsvícení vánočního stromu zahájí advent v…

Rozsvícení vánočního stromu zahájí advent v Plzni

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se letos uskuteční na náměstí Republiky 29. listopadu v 18 hodin. Program zahájí o dvě hodiny dříve vystoupení pěveckého sboru Základní umělecké školy Sokolovská, Plzeň. Milovníci sborového zpěvu se pak mohou těšit na plzeňský sbor Touch of Gospel, po kterém se předvedou folklórní soubor Úsměv Horní Bříza a plzeňský jazzový orchestr Pilsner Jazz Band.

Rozsvícení vánočního stromu zahájí advent v Plzni

Před samotným rozsvícením čtrnáctimetrové douglasky tisolisté, která letos ozdobí centrum města, se svátečního slova ujmou primátor města Martin Zrzavecký a plzeňský biskup František Radkovský. Společně pak s Plzeňany vánoční strom rozsvítí, následně se lidé mohou těšit na společné vystoupení Báry Basikové a pěveckého sboru Andílci.

Součástí akce je i program plzeňské diecéze v katedrále sv. Bartoloměje, kde se ve 13:30 hodin bude konat česko-polská mše v rámci Dnů polské kultury projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. V 15 hodin je připravena takzvaná Adventní půlhodinka, varhanní koncert s duchovním slovem plzeňského biskupa.

Text: Eva Kriegerová

Program (pdf, 1.55 MB)