Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Roman Kreuziger získal cenu za přínos a…

Roman Kreuziger získal cenu za přínos a propagaci české cyklistiky v roce 2013

Roman Kreutziger začínal s cyklistikou v Plzni.

Zdroj foto: www.ceskysvazcyklistiky.cz

Cyklista Roman Kreuziger převzal 11. listopadu 2013 Cenu Roberta Bakaláře za přínos a propagaci české cyklistiky v roce 2013. Závodník dánské stáje Saxo Bank skončil pátý na Tour de France, vyhrál klasiku Amstel Gold Race a v žebříčku WorldTour mu patří jedenácté místo. Teď už je v přípravě na novou sezónu a příští týden odlétá na zahajovací soustředění na Kanárské ostrovy.

Cenu Roberta Bakaláře předali Romanovi Kreuzigerovi Zuzana Bakalářová se synem. „Nebylo co řešit. Roman dělá české cyklistice každoročně skvělou reklamu a letošní sezonu měl vynikající. Postaral se o nejlepší český výsledek na nejslavnějším závodě světa. To, co předvedl, bylo obdivuhodné,“ uvedl Roman Čermák z pořadatelského sdružení Bike for Life.

V premiérovém ročníku ankety zvítězil biker Jaroslav Kulhavý, jenž získal ocenění i loni po zisku zlaté medaile na olympijských hrách v Londýně, kdy se stal prvním vítězem v cyklistických disciplínách ze samostatné České republiky. V roce 2012 byl společně s ním oceněn i přední paralympijský cyklista Jiří Ježek.

Roman Kreuziger se narodil 6. května 1986 v Moravské Třebové, první cyklistické zkušenosti však získal v proslulé plzeňské škole. Talent zdědil po svém otci, taktéž špičkovém cyklistovi, Romanu Kreuzigerovi, který na kariéru svého syna dlouho dohlížel.

Zveřejněno: 12. 11. 2013, Mařanová Helena