Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Roman Kreuziger se postaral o nejlepší…

Roman Kreuziger se postaral o nejlepší výsledek české cyklistiky na Tour de France

Roman Kreuziger se postaral o nejlepší výsledek české cyklistiky na Tour de France

Zdroj foto: romankreuziger.com

Roman Kreuziger, kterého s Plzní pojí jeho cyklistické začátky mezi žáky ve Škodě Plzeň a studium na střední sportovní a podnikatelské škole, se pátým místem v konečném pořadí Tour de France postaral o nejlepší výsledek českého cyklisty v historii, navíc jeho stáj Saxo-Tinkoff zvítězila v soutěži týmů. K úspěchu na 100. ročníku slavné Tour de France se s gratulací připojil také plzeňský primátor Martin Baxa.

Roman Kreuziger je jednoznačně nejlepším českým silničním cyklistou. Dvakrát získal titul Král české cyklistiky (2008, 2009).

Největší úspěchy:

Kolem Švýcarska (2008) – celkově 1. místo