Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Rok 2015 je mimořádným pro Plzeň, tím i pro…

Rok 2015 je mimořádným pro Plzeň, tím i pro Regensburg

Delegace z Regensburgu na radnici

„Pro Plzeň je tento rok mimořádným, tím je mimořádným i pro nás,“ uvedla dnes první náměstkyně primátora města Regensburg Gertrud Maltz-Schwarzfischer při přijetí na radnici v Plzni, kam zavítala spolu s náměstkem Jürgenem Hubrem a téměř 60 zaměstnanci řezenského magistrátu. Za Plzeň delegaci přivítali náměstci Pavel Kotas a Eva Herinková.

„Letos v září to bylo 22 let, co se naše města stala partnery. Jsme si vědomi toho, co už jsme spolu podnikli,“ řekl delegaci ekonomický náměstek Pavel Kotas. Připomněl nejen oblast kultury posílenou letos o akce konané v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, ale také oblast hospodářské spolupráce, i například působení německých firem na území města Plzně a v regionu.

Podle Gertrud Maltz-Schwarzfischer dokazuje přátelství obou metropolí mimořádný počet společných akcí, v rámci partnerství měst označila za velmi důležitá setkání mezi lidmi.  Jako příklad uvedla nedávné přijetí 300 seniorů z města Regensburg na radnici v Plzni, stejně tak by příští týden měli na řezenskou radnici zamířit senioři z Plzně.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 18. 9. 2015, Pecuch Martin