Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Rekonstrukce uzavře část Lobezské ulice

Rekonstrukce uzavře část Lobezské ulice

Ilustrační fotografieVe čtvrtek 1. srpna dojde k úplné uzavírce Lobezské ulice v úseku od křižovatky s Vyšehradskou ulicí k mostu přes Úslavu. Celková rekonstrukce této části Lobezské ulice, která potrvá do 20. srpna, se dotkne i provozu linek autobusů městské veřejné dopravy č. 29 a 30.

Linka č. 30 bude po celou dobu uzavírky odkloněna v obou směrech na náhradní trasu mezi ulicemi Masarykova a Částkova, po Rokycanské, přes most Nad Nádražím a Lobezskou ulicí (v lokalitě Petrohradu). Ve vynechaném úseku přes Lobzy budou zrušeny zastávky U Pietasu, U Astry a Rolnické nám. Na objízdné trase bude zřízena jedna náhradní zastávka pro oba směry Letná (zastávka linek č. 11 a 15). Přeprava mezi zastávkami Lobzy, Pod Vrchem a Rolnické nám. bude zajištěna soukromým dopravcem v režimu „na zavolání“, a to v pracovní dny v čase od 7 do 18 hodin vždy v celou hodinu. Bližší informace budou k dispozici na uvedených zastávkách.

Linka č. 29 bude po celou dobu uzavírky vedena jen v trase Borská pole, Teslova – Částkova. Ve zbývajícím úseku Částkova – Doubravka, Zábělská bude provoz zrušen. Rozsah odbavování cestujících se v daném provozovaném úseku nemění, bude však zajištěn podle výlukového jízdního řádu.

Zveřejněno: 31. 7. 2013, Pecuch Martin