Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Regionální mládežnická akademie slavnostně…

Zdroj fotografií: FC Viktoria Plzeň

První Regionální fotbalová akademie pro talentované hráče do 14 a 15 let z Plzeňského a Karlovarského kraje má za sebou úvodní sezonu. Ta byla slavnostně zakončena předáním certifikátů pro absolventy minulý týden v Darovanském Dvoře.

V akademii mají mladí fotbalisté zajištěný komplexní servis od společné přípravy pod vedením špičkových odborníků přes výuku, stravovací a pitný režim až po ubytování. „Vše je na profesionální úrovni. Kromě talentu však musí hráči ale chtít na sobě tvrdě pracovat, bez toho to nejde,“ připomněl přítomným talentům Michal Prokeš z Fotbalové asociace České republiky.

Regionální mládežnická akademie slavnostně zakončila sezonu

Kromě fotbalistů seděli v sále na slavnostním zakončení první sezony i jejich rodiče a řada významných hostů jako například patron projektu a vicemistr Evropy z roku 1996 Radek Bejbl, za město Plzeň byl přítomný Pavel Kotas, ekonomický náměstek primátora.

Na Regionální fotbalovou akademii bude navazovat klubová akademie Viktorie Plzeň, kde budou hráčům opět k dispozici vynikající podmínky pro fotbalový i osobnostní růst.

Zveřejněno: 28. 6. 2016, Pecuch Martin