Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Regensburg podporuje projekt Plzeň -…

Regensburg podporuje projekt Plzeň - Evropské hlavní město kultury

„Jako partnerské město máme obzvlášť velkou radost z toho, že Plzeň byla jmenována Evropským hlavním městem kultury 2015. Využijme rok 2015 a čas před ním k tomu, abychom zintenzivnili partnerské vztahy mezi oběma městy! Osobně se na tuto napínavou spolupráci a vzájemné obohacení velmi těším.“ Toto vyjádření primátora Regensburgu Hanse Schaidingera zahájilo v pátek 18. ledna 2013 v 17 hodin projekci výroků vztahujících se k ´plzeňskému´ projektu evropské hlavní město kultury. Partnerské město Regensburg se připojilo k akci Centra Bavaria Bohemia z Schönsee nazvané „365“, v níž se budou bavorské osobnosti vyjadřovat ke kulturní události evropského rozsahu v Plzni v roce 2015. První projekce citátu na fasádě Staré radnice se za město Plzeň zúčastnil primátor Martin Baxa a za společnost Plzeň 2015 její ředitel Tomáš Froyda.

„Zapojení Regensburgu do projektu dokládá, že naše vztahy nejsou formální, ale živé a inspirativní. Sami bychom projekt evropské hlavní město kultury nemohli uskutečnit. O to víc si vážíme toho, že Regensburg nás podporuje od samého počátku,“ prohlásil primátor Baxa.

„Rádi jsme se aktivně zapojili. Chtěli bychom, aby o projektu vědělo co nejvíce lidí. Fasádu Staré radnice dáváme k dispozici zřídka, naposledy to bylo v roce 2006, kdy byl Regensburg zařazen do Světového kulturního dědictví UNESCO. Pro tuto příležitost je to rovněž příhodné. I proto, že v letošním roce naše partnerství trvá dvacet let,“ uvedl primátor Hans Schaidinger.

Akce „365“ je součástí projektu Impuls 2015!, financovaného EU, který Centrum Bavaria Bohemia realizuje od listopadu 2011 společně s městem Regensburg a společností Plzeň 2015.

(foto: Z. Kubalová)

Zveřejněno: 20. 1. 2013, Pecuch Martin