Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Radní Irena Rottová strávila ráno s…

Radní Irena Rottová strávila ráno s dopravními asistenty před 25. ZŠ

Fotografie dodala: 25. ZŠO bezpečný provoz na frekventovaných křižovatkách v Plzni na Slovanech před základními školami se během několika dubnových a květnových týdnů ráno před vyučováním starají dopravní asistenti. Tento projekt vznikl ve spolupráci s Obvodním oddělením Policie ČR Plzeň 2 – Slovany Městského ředitelství policie Plzeň a Vyšší odbornou školou zdravotnickou, managementu a veřejnosprávních studií. Funkci dopravního asistenta zastávají studenti z této školy v rámci své praxe u Policie ČR.

Radní pro oblast školství, mládeže, sportu a životního prostředí Irena Rottová se za účasti vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR Plzeň 2 – Slovany nadporučíka Martina Černého a zástupkyně ředitele základní školy Elišky Syřínkové byla osobně podívat před 25. ZŠ ve Chválenické ulici, jak tento projekt funguje v praxi. „Vítám každou iniciativu, která zvyšuje bezpečnost dětí přicházejících ráno do školy. Dopravní asistenti fungují u škol již několik let a školy i rodiče jsou s tímto projektem velmi spokojeni,“ uvedla radní Irena Rottová. Nejen žákům přítomnost policistů i asistentů připomněla zásady a pravidla silničního provozu a bezpečného chování na silničních přechodech.

Fotografie dodala: 25. ZŠ

Zveřejněno: 15. 5. 2014, Pecuch Martin