Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Radní Irena Rottová se setkala s legendami…

Radní Irena Rottová se setkala s legendami FC Viktoria

Radní Irena Rottová se setkala se legendami FC Viktoria

Symbolicky jedenáct členů Staré gardy fotbalového klubu FC Viktoria přijalo pozvání radní Ireny Rottové na další z pravidelných setkání fotbalových legend, které spojily svá nejlepší fotbalová léta s plzeňským klubem. Hlavním tématem příjemné diskuze bylo aktuální téma odchodu trenéra Pavla Vrby a s ním spojená budoucnost týmu, který letos vyhrál Gambrinus ligu a dokázal se kvalifikovat do základní skupiny Ligy mistrů. Diskutovalo se také o jeho možném nástupci. Bývalí hráči se shodli na tom, že by to neměl být nikdo ze zahraničí.

Nováčkem na pravidelném setkání byl bývalý československý reprezentant, hráč Viktorky a trenér František Plass. Právě on byl kapitánem týmu v době, kdy se v roce 1971 tehdejší TJ Škoda Plzeň utkala v Poháru vítězů pohárů s již tenkrát slavným velkoklubem Bayernem Mnichov. Dokonale ovládal míč i kopací techniku a právě pro jeho elegantní způsob hry se mu říkalo „český Beckenbauer“. Mezi dalšími účastníky byli například Josef Čaloun, Jiří Sloup, Zdeněk Michálek, Jiří Hop, Bohumil Mudra, sekretář výboru Staré gardy Miloš Krištof či jeho předseda Zdeněk Posselt.

Zveřejněno: 19. 11. 2013, Pecuch Martin