Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Publikace odboru sociálních služeb uspěly v…

Publikace odboru sociálních služeb uspěly v soutěži Zlatý středník

Titulní strana průvodce Kudy, kam a jak V Plzni o berlích a na vozíku.

Úspěch v soutěži Zlatý středník hodnotící firemní publikace zaznamenaly tři průvodce vydané odborem sociálních služeb plzeňského magistrátu. Získaly certifikát úrovně Rated v kategorii Firemní profil.

Od roku 2010 vydává odbor každoročně jednoho průvodce zaměřeného na konkrétní oblast služeb.  V roce 2010 vznikl první z řady „Průvodce světem sociálních služeb pro seniory (a nejen pro ně) ve městě Plzni“. Rok nato se dočkali občané se sníženou mobilitou. Služby a bezbariérové instituce zdravotnického, kulturního nebo vzdělávacího charakteru nalezli v průvodci pod titulem „Kudy, kam a jak v Plzni o berlích a na vozíku“. Třetí a zatím poslední v řadě s názvem „Průvodce (nejen) pro rodiny s dětmi aneb Kam s nimi v Plzni?“ vznikl na sklonku loňského roku a čtenáři v něm najdou ucelenou nabídku služeb a inspirací pro rodiče s dětmi rozdílného věku.

Každý z průvodců vyšel v nákladu 15 000 kusů. „Průvodce pro seniory je již beznadějně rozebraný.  Také z tohoto důvodu připravujeme publikaci novou, tematicky stejně zaměřenou. Měla by vyjít na přelomu tohoto roku.  Zbývající dva průvodce máme pro zájemce k dispozici zdarma,“ uvedla vedoucí odboru sociálních služeb Alena Hynková.

Zveřejněno: 29. 4. 2013, Mařanová Helena