Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Publikace leteckých snímků z Plzně vychází…

Publikace leteckých snímků z Plzně vychází nově po deseti letech

Fotografie: Z. Kubalová

Poslední novinkou, kterou známé plzeňské nakladatelství Starý most vydalo, je kniha leteckých snímků Plzeň z nebe po deseti letech. Poprvé ji představilo včera na setkání partnerů u příležitosti patnácti let působení na knižním trhu. Autorem knihy je fotograf Jaroslav Vogeltanz, který navázal na práci svého předchůdce Jiřího Bergera, jehož kniha Plzeň z nebe vyšla právě před deseti lety. Současné snímky zobrazují přeměnu města během uplynulého desetiletí. Kniha nabízí i unikátní fotografie z velkých akcí, jako byl koncert kapely Lucie v lochotínském amfiteátru, zápas fotbalistů Viktorie Plzeň pro Bayernu Mnichov v Lize mistrů, Slavnosti svobody nebo letošní Pilsner Fest.

Publikace leteckých snímků z Plzně vychází nově po deseti letech

„Těšila jsem se, až kniha vyjde. První díl byl tak rychle rozebrán, že jsem si ji nestačila koupit. Dovolím si tedy knize popřát, aby se všem čtenářům líbila jako ta první, a věřím, že vzhledem k tomu, že zachycuje život v ulicích, bude se líbit i o něco víc,“ uvedla náměstkyně primátora Eva Herinková za město Plzeň, které se na vydání knihy finančně podílelo.

Nakladatelství vydalo celou řadu knih, které se staly skutečnými bestsellery. Kromě publikací s leteckými snímky zaujaly například knihy o Škodovce, o zajímavostech z Plzně nebo ze Šumavy.

Zveřejněno: 26. 11. 2014, Pecuch Martin