Úvod O městě Aktuality Aktuality z města První ročník zájmového kroužku už má své…

První ročník zájmového kroužku už má své „Malé strážníky“

Do role „Malých strážníků“ byli ve středu na plzeňské radnici symbolicky pasováni absolventi stejnojmenného zájmového kroužku, ve kterém se naučili běžné policejní práci a vyšetřovacím metodám, ale také vypořádat se s rizikovými situacemi a navštívili běžně nepřístupná i zajímavá místa. Během školního roku se tak podívali na základnu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, hasičskou stanici v Plzni na Košutce, záchranou stanici živočichů nebo velitelství Městské policie Plzeň. Hráli detektivní hry, naučili se základům trasologie, daktyloskopie, pracovali s detektorem kovů, nacvičovali policejní zásah a další.

Zájmový kroužek letos zcela poprvé připravila Městská policie Plzeň ve spolupráci se Střediskem volného času Radovánek. Absolventské listy a drobné dárky si převzalo 12 dětí od primátora města Plzně Martina Zrzaveckého, Evy Tischlerové, ředitelky střediska volného času, a zástupce velitele městské policie Marka Šilhana.

„Dlouhodobě se snažíme o to, aby lidé začali vnímat městskou policii nikoliv jako represivní složku, ale jako subjekt, který jim pomáhá a je jim nablízku. O to větší radost mám z dětí, které absolvovaly kroužek Malý strážník, neboť i díky nim se nám to může dařit lépe,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký. V úvodu dětem také popřál, aby v dospělosti našly uplatnění například v řadách městských strážníků, hasičů nebo policistů.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 16. 6. 2016, Pecuch Martin