Úvod O městě Aktuality Aktuality z města První premiérou v Novém divadle v Plzni je…

První premiérou v Novém divadle v Plzni je Flamendr

Flamendr - zdroj foto: DJKTHru Josefa Kajetána Tyla s původním názvem Pražský flamendr upravila Klára Špičková a nastudovala režisérka Natália Deáková. Titulní roli v humorně hořkém příběhu mladého bohéma ztvární Jan Maléř a spolu s ním se představí téměř celý soubor činohry: Pavel Pavlovský, Andrea Černá, Michal Štěrba, Jakub Zindulka, Petr Konáš, Monika Švábová, Zuzana Ščerbová, Zdeněk Rohlíček, Viktor Vrabec, Štěpánka Křesťanová a další. Výtvarníkem scény je Lukáš Kuchinka, kostýmy navrhl Marek Cpin a autorem hudby je Jakub Kudláč.

Plzeňský flamendr nabídne inspirativní pohled na prostředí, které nejen divadelníci, ale i diváci dobře znají. Flamendr v češtině označuje člověka, který rád pije a ponocuje. V Tylově hře se mu dostane pěkné životní lekce. Ta ho naučí nejen objevit skutečné schopnosti, ale i rozpoznat charaktery lidí a najít velkou životní lásku.

Josef Kajetán Tyl, talentovaný dramatik, divadelník, autor slov české hymny, zemřel v Plzni. O bouřliváctví, ambicích, bohatství i bídě mohl z vlastní zkušenosti zasvěceně vyprávět. A kde jinde než v divadle, které hrdě nese jeho jméno a otevírá svou novou scénu.

Zveřejněno: 5. 9. 2014, Pecuch Martin