Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Programování zábavnou formou představí…

Programování zábavnou formou představí projekt CodeWeek

Ukázat dětem, že programování není záležitostí jen malého okruhu odborníků, chce Dům digitálních dovedností v Plzni. Toto volnočasové městské centrum zaměřené na vzdělávání s nejnovějšími informačními technologiemi se zapojilo do evropské kampaně CodeWeek a připravilo velké množství workshopů na sobotu 10. a 17. října. Cílem kampaně je zábavnou formou propagovat programování mezi lidmi a předvést, že může posloužit k realizaci tvořivých nápadů.

Jednotlivé workshopy si zájemci ve věku od 5 do 18 let mohou zkombinovat podle svých schopností. Vybírat mohou například z programování Lego robotů, základů kódování v nástroji Scratch, naprogramování školního rozvrhu, k dispozici jsou zábavné roboty Dash and Dot, Cad systémy a další. Místo v jednotlivých kurzech je možné si předem rezervovat.

CodeWeek aneb Kódování hravě se koná ve dnech 10. až 18. října v rámci Evropského týdne programování. Miliony dětí, rodičů, učitelů a zájemci se ve školách a na jiných místech v celé Evropě zúčastní akcí, jejichž tématem je právě svět programování.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 2. 10. 2015, Pecuch Martin