Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Program Prazdroj lidem obdaruje deset…

Program Prazdroj lidem obdaruje deset organizací

Od Rady reprezentantů přebrali symbolické šeky zástupci deseti organizací.

Dvanáctý ročník programu Prazdroj lidem, který podporuje realizaci veřejně prospěšných projektů na území Plzně, zná jména obdarovaných. Desítka neziskových organizací díky němu získá finanční prostředky v celkové výši 3 miliony korun.

O rozdělení grantů letos rozhodlo téměř osm tisíc hlasů z řad veřejnosti. Vítězem se stal projekt Centrum Hájek, který přihlásila Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, jež provozuje denní a týdenní stacionář pro tyto děti z celého Plzeňského kraje. Zaměstnanci Plzeňského Prazdroje se rozhodli pro projekt Římskokatolické farnosti Plzeň - Plzeňské zvony, který přispěje na výrobu a instalaci zvonů v katedrále sv. Bartoloměje. Svého favorita vybrala také Rada reprezentantů, jejíž volbou se stal návrh Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje na restaurování historických knih, konkrétně se jedná o dvě české bible z 16. století. Vedle třech vítězných projektů získalo finanční dar od společnosti Plzeňský Prazdroj ještě dalších sedm organizací, kterým  byla  podpora rozdělena podle získaného počtu hlasů veřejnosti.

„Podtitulem letošního ročníku programu bylo heslo Pro budoucí generace, což je jasná výzva organizacím, aby předložily projekty, které přinesou odkaz a užitek dalším generacím. Těší mne, že prostředky z programu pomohou k realizaci dobrých věcí, které tady zůstanou i do budoucna,“ řekla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

Přehledná tabulka všech vítězných projektů

Zveřejněno: 12. 12. 2013, Mařanová Helena