Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Program Pilsner Festu už je znám

Program Pilsner Festu už je znám

Zdroj foto Pilsner Fest 2012: www.prazdroj.cz

Zdroj foto Pilsner Fest 2012: www.prazdroj.cz

Pilsner Fest jako narozeninová oslava první várky piva Pilsner Urquell se letos uskuteční v sobotu 4. října, tedy v nejbližším termínu od výročí 5. října, kdy první várku v roce 1842 sládek Josef Groll v Plzni uvařil. Oslavy v plzeňském pivovaru připomenou historickou tradici pivovarského řemesla, ukáží, co stojí za úspěchy plzeňského ležáku ve světě a nabídnou zajímavý hudební a doprovodný program.

Hlavními taháky jsou David Koller, Anna K., Tata Bojs a J.A.R. „Mám radost, že jsme získali takové hvězdy, které celý Fest pěkně zostra odstartují. Také jsem velmi hrdý na to, že jsme v letošním programu dali obrovský prostor mladým kapelám, aniž bychom rezignovali na kvalitu nebo atraktivnost. Můžete se těšit na Doctor Victor, kteří se stali druhou nejlepší mladou kapelou na světě ve finále soutěže GBOB v Thajsku, na sugestivní Ille, strhující a swingující Mydy Rabycad, nekompromisní Dirty Blondes nebo divokou Electric Lady,“ říká dramaturg program Pavel Anděl.

Na Pilsner Festu si také zahraje vítěz soutěže pro začínající talentované kapely Prazdroj talentů 2014, který kromě tohoto „angažmá“ získá i pivo na rok zdarma. Odborná porota vybere z přihlášek 16 nejlepších skupin, které postoupí do veřejného hlasování a zasoutěží si ve veřejných předkolech v rámci koncertů Léta v Prazdroji. První dvě kapely se proti sobě postaví na nádvoří plzeňského pivovaru již 10. července.

Zveřejněno: 20. 6. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni