Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Profesionální hasiči mají díky městu Plzeň…

Profesionální hasiči mají díky městu Plzeň novou zásahovou techniku

Fotografie: E. Barborková

Město Plzeň vydalo v roce 2015 téměř tři miliony korun na zlepšení zásahového vybavení profesionálních hasičů. Dvě vozidla, elektrocentrálu a čerpadla, které byly za peníze pořízeny, předal dnes oficiálně na požární stanici na Košutce Hasičskému záchrannému sboru Plzeňského kraje primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„Velmi si vážím vaší práce, jste pro nás lidi, kteří jsou k nezaplacení. Když můžeme pomoci, rádi pomůžeme,“ řekl přítomným hasičům primátor. Město Plzeň profesionálním hasičům přispívá na vybavení každoročně, podle primátora to bývá zpravidla právě částkou kolem tří milionů korun. „Vzájemná spolupráce funguje dlouhodobě. Máme i dohodu, že techniku, kterou profesionální hasiči vyřadí, dostávají následně k dispozici jednotky dobrovolných hasičů,“ doplnil Martin Zrzavecký.

Podle ředitele Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Františka Pavlase tímto Plzeň hasičům významně pomáhá, spolupráce v oblasti zajištění akceschopnosti a zvyšování technického vybavení zásahových jednotek je dlouhodobá.

„Jsem velice rád, že se opět podařilo z mimorozpočtových zdrojů, které nám poskytlo město Plzeň, pořídit novou zásahovou techniku a technické prostředky. Velkou výhodou je to, že se tímto způsobem daří pořizovat a obměňovat ty prostředky, které aktuálně pro výkon služby potřebujeme,“ uvedl ředitel územního odboru Plzeň Pavel Musil.

Za poskytnutou podporu ze strany města v roce 2015 ve výši 2,8 milionu korun byl zakoupen velitelský automobil Land Rover Discovery pro příslušníky sloužící službu velícího důstojníka směny, dále dopravní automobil Iveco Daily pro přepravu osob a s větší úložnou plochou na převoz potřebných prostředků požární ochrany, jako doplnění přívěsu na čerpání také dvě kalová čerpadla a elektrocentrála.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 26. 1. 2016, Pecuch Martin