Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátorem města Plzně se stal Martin…

Primátorem města Plzně se stal Martin Zrzavecký

Noví městští zastupitelé na svém ustavujícím zasedání schválili devítičlennou Radu města Plzně (dále jen RMP) ve složení primátor města Plzně, pět náměstků primátora a další tři radní s tím, že primátor města Plzně, všichni náměstci primátora města Plzně a další dva členové RMP jsou uvolněni pro výkon své funkce. Jeden člen RMP zůstane pro výkon své funkce neuvolněn.

Primátorem byl 28 hlasy zvolen Martin Zrzavecký (ČSSD), prvním náměstkem pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 Martin Baxa z ODS (27 hlasy), náměstkem pro oblast ekonomickou Pavel Kotas z ČSSD (27 hlasy), náměstkem pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík z KDU-ČSL (27 hlasy), náměstkem pro oblast technickou Pavel Šindelář z ODS (28 hlasy) a náměstkyní pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková z ČSSD (27 hlasy). Zastupitelstvo zvolilo i ostatní uvolněné členy rady pro oblast nakládání s majetkem města Helenu Matoušovou z ODS (27 hlasy), pro oblast podpory podnikání a sportu Michala Dvořáka z hnutí Občané patrioti (28 hlasy) a neuvolněného člena rady pro oblast správy městských nemovitostí Davida Šloufa z ODS (27 hlasy).

Do funkcí uvolněných členů zastupitelstva, předsedy Kontrolního výboru ZMP byl zvolen Roman Zarzycký z hnutí ANO (35 hlasy), předsedou Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP se stal Jiří Kuthan z ČSSD (26 hlasy). Funkci neuvolněného předsedy Finančního výboru ZMP bude vykonávat Jiří Šneberger z ODS (získal 33 hlasů).

První řádné zasedání zastupitelstva se uskuteční 11. prosince 2014.

Zveřejněno: 6. 11. 2014, Pecuch Martin