Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Zrzavecký navštívil speciální školu…

Primátor Zrzavecký navštívil speciální školu v Macháčkově ulici

Primátor Zrzavecký navštívil speciální školu v Macháčkově ulici

Škola v Macháčkově ulici na Skvrňanech je jiná než tradiční školní zařízení. Je školou mimořádnou určenou pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v oblasti mentálního a tělesného postižení a s autismem. Právě pro autistické děti tady před dvěma lety vznikla také mateřská škola se dvěma třídami, která do té doby v Plzeňském kraji chyběla. Vyučování tady zajišťují zkušení odborní pedagogové s pedagogickou asistencí. Velkou výhodou je, že po mateřské škole mohou děti ve stejné budově pokračovat v dalším speciálním vzdělávání ve třídách základní školy. Součástí je také praktická dvouletá škola, která připravuje žáky pro výkon jednoduchých prací a činností v běžném životě.

Jak škola funguje, se přijel v úterý 9. prosince přesvědčit primátor Martin Zrzavecký. Po prohlídce a setkání s dětmi debatoval s vedením školy o možnostech finanční podpory, protože budova, kterou má škola vypůjčenou od města, potřebuje opravit. „Pracovat tady není zaměstnání, je to poslání a mělo by tomu odpovídat i prostředí,“ prohlásil primátor. Přislíbil, že se bude snažit hledat zdroje v případných dotačních titulech Evropské unie.

Zveřejněno: 9. 12. 2014, Pecuch Martin