Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor zaslal kondolenci velvyslanci i do…

Primátor zaslal kondolenci velvyslanci i do partnerského Limoges

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký dnes zaslal kondolenční dopis velvyslanci Francie v České republice a také primátorovi partnerského města Limoges. Jménem svým i jménem občanů města Plzně vyslovil upřímnou a hlubokou soustrast nad tragickým a děsivým teroristickým útokem v Paříži.

„Celý svět v šoku a s pohnutím sleduje tuto mimořádně nešťastnou událost. Událost, v níž bylo zavražděno tolik nevinných lidí. Je mně to moc líto a v srdci jsem se všemi blízkými zemřelých, kteří v těchto dnech prožívají zoufalé chvíle,“ uvedl primátor, jenž pevně věří, že budou nalezeni viníci tragického činu.

Na teroristické útoky už o víkendu zareagovaly bezpečnostní složky města Plzně, pracovníci odboru krizového řízení a odboru bezpečnosti a prevence kriminality i městská policie, a to ve spolupráci se státní policií. Přijata byla některá opatření vedoucí ke zvýšení bezpečnosti na území Plzně, podrobnosti k nim radnice sdělovat nebude.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 16. 11. 2015, Pecuch Martin