Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor se na plzeňské radnici setkal se…

Primátor se na plzeňské radnici setkal se zástupci účastníků Mistrovství světa v basketbalu žen U17

Účastníci Mistrovství světa v basketbalu žen byli přivítáni na plzeňské radnici

Zástupci týmů basketbalového mistrovství světa žen do 17 let i Mezinárodní a České basketbalové federace přijali pozvání primátora Martina Baxy a společně se sešli v obřadní síni plzeňské radnice.

„Pro naše město je velkou ctí, že se zde koná tak prestižní akce. Plzeň je bezpochyby ve sportu úspěšná, dostali jsme se na sportovní evropskou úroveň i díky fotbalu. Jsme městem, které získalo tituly v rámci České republiky v házené a hokeji. Ale přeci jen Mistrovství světa v basketbalu hráček do sedmnácti let je záležitost, která není zcela běžná. Věřím tomu, že vás Plzeň, po krásných Klatovech, zaujme. Prestižní průvodce Lonely Planet nás zařadil mezi deset nejlepších destinací v Evropě. Přijměte proto pozvání a přijeďte se podívat i při jiné příležitosti, zejména příští rok, kdy Plzeň bude nositelem titulu Evropské hlavní město kultury,“ uvedl primátor a vítězství popřál tomu, kdo bude opravdu nejlepší.

Šampionát se koná až do 6. července ve sportovních halách v Plzni a Klatovech. Účastní se ho 16 nejlepších mládežnických reprezentací. České hráčky se mezi světovou elitou představují poprvé v historii. Součástí je také dobročinná akce „Každý koš pomáhá“. Česká federace se zavázala za každý bod českého týmu darovat sto korun, mezinárodní federace deset euro za každý tříbodový pokus na šampionátu. Za tři hrací dny se ve sbírce sešlo téměř osmdesát tisíc korun. Příjemci letošní pomoci budou dva. V Klatovech půjdou peníze ve prospěch pobočného spolku Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením, který se v současnosti stará o 31 mladých pacientů. V Plzni peníze pomohou šestnáctiletému Lukáši Knížkovi, jenž po oboustranném zánětu míchy náhle ochrnul na spodní část těla a jeho stav vyžaduje náročnou rehabilitaci.

Zveřejněno: 4. 7. 2014, Pecuch Martin