Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor města si s Plzeňany zazpíval…

Primátor města si s Plzeňany zazpíval vánoční koledy

Foto: E. Kriegerová

Fotografie: E. Kriegerová

Zpíváním vánočních koled si lidé ve třinácti městech Plzeňského kraje připomněli, že Vánoce se nezadržitelně blíží. V Plzni se jich na náměstí Republiky sešlo ve středu v 18 hodin přes pět tisíc, v celém kraji se zapojilo 11 145 zpěváků, účast tak překonala loňský ročník.

Účastníky v centru Plzně přivítal primátor Martin Zrzavecký, který na sebe prozradil, že cukroví nepeče, dárky a stromeček ještě nemá a zpívat moc neumí. „Ale určitě se budu snažit zpívat s vámi,“ řekl s úsměvem.

Vánoční koledy s Českým rozhlasem Plzeň se v západočeské metropoli zpívaly již podevatenácté, kromě tradičních písní Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán si lidé zazpívali Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 15. 12. 2016, Pecuch Martin