Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor města Martin Baxa navštívil 34.…

Primátor města Martin Baxa navštívil 34. základní školu v Bolevci

Primátor města Martin Baxa navštívil 34. základní školu

Primátor Martin Baxa si v doprovodu ředitele školy Václava Křivohlavého a zástupkyně Ivany Smolákové prohlédl školní třídy, tělocvičnu, jídelnu a také nové venkovní hřiště otevřené v září minulého roku. Tradičně se pozdravil s žáky deváté třídy a během vyučovací hodiny s nimi debatoval o tématech současného dění v Plzni, například o projektu Nového divadla, dostavbě fotbalového stadionu, hernách či omezení automobilové dopravy v centru města. Zvláštní poděkování primátor věnoval učitelce Ivaně Smolákové za skvělou reprezentaci školy v soutěži o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos. „Udělali jste obrovskou a skvělou věc, že jste podpořili vaši paní učitelku,“ prohlásil primátor před čtvrťáky, kteří svoji třídní učitelku do soutěže nominovali. Stejné představení, jímž se prezentovali ve finále soutěže, předvedli i primátorovi Baxovi.

Plzeňská 34. základní škola patří mezi školy menší, ale otevřené pro rodiče a děti. V minulosti byla závislá na docházce dětí z přilehlých ulic Gerské, Studentské a Kaznějovské. Nyní však věhlas školu přesahuje až například do Ledců, ze kterých dojíždějí žáci k docházce na druhém stupni. Letos navštěvuje školu 326 dětí v osmnácti třídách. V příštích letech se plánuje zvýšení míst na 400 žáků. Celkem 36 zaměstnanců se stará o chod celého školského zařízení, kde panuje podle vedení školy velmi přátelská atmosféra.

Zveřejněno: 29. 4. 2014, Pecuch Martin