Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Martin Baxa je na čtyřdenní…

Primátor Martin Baxa je na čtyřdenní návštěvě Košic

Foto: město Košice

S cílem získat informace a zkušenosti od organizačního týmu letošního Evropského hlavního města kultury Košice odcestoval v úterý 13. srpna na čtyřdenní návštěvu tohoto východoslovenského města se zástupcem společnosti Plzeň 2015 Petrem Šimonem primátor Martin Baxa. V nabitém programu absolvují nejen setkání se členy týmu, ale rovněž prohlídku projektů, které byly zahrnuty jako stěžejní do programu EHMK, mezi nimi například Kasárne/Kulturpark, komplex budov z konce 19. století, kde rekonstrukcí vzniklo multifunkční kulturní a společenské centrum. Nebo bývalých výměníků uprostřed košických sídlišť. Ta se proměnila z celkem nenápadných a zanedbaných budov na kulturní centra.

Primátora Martina Baxu také oficiálně přijal košický primátor Richard Raši se svými spolupracovníky. Hodinovou debatu na téma EHMK a výměnu poznatků z vedení městské samosprávy vystřídala prohlídka centra města se zaměřením na historii.

Jak informoval o setkání obou primátorů server KošickéSprávy.sk si můžete přečíst zde.

Primátor Martin Baxa je na čtyřdenní návštěvě Košic

Zveřejněno: 16. 8. 2013, Pecuch Martin