Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa má za sebou první část…

Primátor Baxa má za sebou první část programu pracovní cesty do USA

Primátor Baxa při rozhovoru pro americkou televizní stanici FOX 11

Sledováním zápasu amerického fotbalu zahájil včera svoji sedmidenní návštěvu Green Bay v americkém Wisconsinu primátor Martin Baxa. Do Green Bay odletěl na pozvání Nadace Briana La Violetta, která v Plzni v rámci Slavností svobody organizuje Stipendium generála Pattona a pro americké veterány připravila na 12. listopad slavnostní premiéru dokumentu Sharing an American Story.

Ač podle vlastních slov nesportovec, atmosféru utkání si primátor užíval: „Byl to jedinečný zážitek. Zápas sledovalo 70 tisíc fanoušků a jeden moment těsně před zápasem se mi spojil s letošními oslavami osvobození. Stejně jako na náměstí Republiky přistáli i na fotbalovém hřišti na daný cíl parašutisté. Byla to velkolepá podívaná.“ Večer strávil primátor Baxa ve společnosti George Patta Waterse, vnuka generála Pattona, a jeho manželky.

Dnes primátora čekala návštěva firmy Nueske´s Applewood ve Wittenbergu, jejímž majitelem je jeden z amerických veteránů, který přispěl k vytvoření dokumentu Sharing an American Story a finančně se podílí na stipendiu pro plzeňské studenty. S ostatními veterány bude mít primátor příležitost se potkat při slavnostní večeři. Do Green Bay přijeli zavzpomínat při příležitosti Dne válečných veteránů.

Reportáž televizní stanice FOX 11 o návštěvě plzeňské delegace je možné zhlédnout zde.

Zveřejněno: 11. 11. 2013, Mařanová Helena