Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa diskutoval se studenty…

Primátor Baxa diskutoval se studenty Církevního gymnázia

Primátor Baxa besedoval se studenty Církevního gymnázia v tělocvičně.

Budoucnost místa po Domu kultury Inwest, výstavba tramvajové trati na Borská pole, osud bývalých městských lázní, ale také pravděpodobnost toho, že by katedrála svatého Bartoloměje získala druhou věž.  Nejen tato témata zajímala studenty kvarty a kvinty Církevního gymnázia při diskuzi s primátorem Martinem Baxou, která se uskutečnila ve středu dopoledne. Ptali se také na důvody velkého množství heren, bezpečnostní situaci ve městě či možnost proměnit Americkou na pěší zónu natrvalo.

„Studenti mne svými dotazy opravdu mile překvapili. Je vidět, že je situace ve městě velice zajímá a že je učitelé občanské výchovy dobře vedou,“ uvedl Baxa.

Po diskuzi s gymnazisty si primátor prohlédl prostory školy, včetně kaple a nové učebny fyziky. Spolu s ředitelem Danielem Petříčkem kladně hodnotili proměnu parku na Mikulášském náměstí, který město s podporou evropských dotací nechalo zrekonstruovat, a novou fasádu budovy gymnázia částečně financovanou městskou správou.

Společně s ředitelem Petříčkem si prohlédli budovu školy

Zveřejněno: 10. 4. 2013, Mařanová Helena