Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Při pivních slavnostech v Regensburgu…

Při pivních slavnostech v Regensburgu nechyběla ani Plzeň

Ilustrační fotografie

Fotografie: Plzeň - TURISMUS

Ilustrační fotografieBavorská města oslavovala o víkendu 22. až 24. dubna  výročí nejstaršího potravinářského zákona na světě. Před 500 lety totiž stanovil bavorský kníže Vilém IV., že se pivo smí vařit jedině z chmele, vody a ječmene. Bavorský zákon o čistotě piva, neboli Reinheitsgebot, slavil o minulém víkendu  také  Regensburg. Na pozvání jeho primátora se městské pivní slavnosti zúčastnili i zástupci města Plzně a plzeňského pivovaru.

Oficiální program zpestřilo narážení dvou soudků piva. Ten s bavorským pivem narážel regensburský primátor Joachim Wolbergs, soudek s pivem Pilsner Urquell zručně narazil náměstek primátora města Plzně Petr Náhlík. Poté se v ulicích konal bohatý program městské slavnosti. Během ní měli návštěvníci možnost ochutnat nejen místní piva ze svých pivovarů, ale právě také plzeňské pivo.

„Účastníci oceňovali, že ochutnávky pravého plzeňského piva byly doprovázeny informacemi o turistické nabídce Plzně, navíc podávané ve velmi příjemné atmosféře. Zejména v turismu totiž platí, že nejlepší motivací je osobní pozvánka do města spojená s doporučením nejvhodnějších zajímavostí. Pracovníci našeho turistického informačního centra dokážou sestavit program pro každého zákazníka podle jeho preferencí,“ řekla Zuzana Koubíková, ředitelka městské organizace Plzně – TURISMU.

Zveřejněno: 25. 4. 2016, Pecuch Martin