Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Prezentaci města na veletrhu v Kolíně nad…

Prezentaci města na veletrhu v Kolíně nad Rýnem doplnila akce s názvem Pilsner Abend

Prezentaci města na veletrhu v Kolíně nad Rýnem doplnila akce s názvem Pilsner Abend

Foto: Plzeň - TURISMUS

Jako turisticky atraktivní destinace a místo, které se již v nadcházejícím roce stane Evropským hlavním městem kultury, se Plzeň představila poslední červencový týden na veletrhu RDA v Kolíně nad Rýnem. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších akcí zaměřenou na skupinový turismus.

Každoročně se zde setkává většina tour operátorů a cestovních kanceláří, které se specializují na evropský trh a organizují zájezdy do Čech. Veletrh RDA je pro Plzeň před nadcházející turistickou sezonou klíčový vzhledem k tomu, že je jednou z posledních možností, jak ovlivnit nabídku tour operátorů a incomingových cestovních kanceláří pro rok 2015.

„Právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli uspořádat takzvaný Pilsner Abend, kde jsme prezentovali novinky z oblasti cestovního ruchu, mezi nimi například prohlídky Loosových interiérů. Kolegové ze společnosti Plzeň 2015 pak hostům přiblížili hlavní lákadla programu projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015,“ sděluje Zuzana Smotlachová, ředitelka městské organizace Plzeň – TURISMUS. Kromě prezentace se mohli hosté Plzeňského večera zaposlouchat do příjemných harmonikových melodií a ochutnat plzeňské pivo.

Kolínský veletrh se profiluje jako akce pro cestovní kanceláře organizující autobusové zájezdy. Není zaměřen na individuální turisty. Setkává se zde především odborná veřejnost orientovaná na zajišťování zájezdů z Německa do okolních zemí.

Zveřejněno: 31. 7. 2014, Pecuch Martin